Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kalimdor
V Kalimdoru se v současné době nachází osm dungeon komplexů. Jejich podrobnější popis následuje v článku.

Wailing Caverns - Blackfathom Depths - Razorfen Kraul - Razorfen Downs - Maraudon - Dire Maul - Ragefire Chasm - Zul'Farrak


Ragefire Chasm

Lokace: Orgrimmar
Level: 13-18
Limit: 10 hráčů
Mapa: http://www.atlasmod.com/Maps/RagefireChasm.jpg
Ragefire Chasm se sestává z sítě vulkanických jeskyní, které leží pod orčím novým hlavním městem, Orgrimmarem. Jsou zvěsti, že se v žáru propasti nedávno usídlil kult loajální démonické Radě stínu (Shadow Council). Tento kult známý jako Burning blade ( Planoucí ostří) ohrožuje samotnou suverenitu Durotaru. Mnozí věří, že orkský náčelník, Thrall, si je vědom existence kultu a nezničil ho v naději, že jeho členové ho mohou zavést přímo k Radě stínu. Na druhé straně mohou temné síly vycházející z Ragefire Chasm zničit vše, za co orkové bojovali a získali.


Wailing Caverns

Lokace: Barrens
Level: 17-24
Limit: 10 hráčů
Mapa: http://www.atlasmod.com/Maps/WailingCaverns.jpg
Nedávno objevil noční elf Naralex síť podzemních jeskyní uprostřed srdce Barrensu. Tyto jeskyně, přezdívané "Wailing Caverns"(Naříkající jeskyně), byli vyplněny prasklinami s unikající párou, která vydávala při unikání dlouhý truchlivý nářek. Naralex věřil, že může použít podzemní prameny k obnovení svěžesti a úrodnosti Barrensu - ale aby to mohlo být provedeno, vyžadovalo to energii legendárního Smaragdového snu. Po připojení ke snu se však druidova vize nějakým způsobem přeměnila na noční můru. Brzy se Wailing Caverns začali měnit - vody se znečistily a kdysi poslušná zvířata se uvnitř proměnila ve zlé, smrtonosné predátory. Říká se, že sám Naralex stále přetrvává uvnitř srdce labyrintu, chycen za hranicemi Smaragdového snu. Dokonce jeho bývalí akolyté byli zkaženi probouzející se mistrovou noční můrou - přeměněni do zkažených Druidů tesáku(Druids of the Fang).Wailing Caverns


Blackfathom Depths

Lokace: Ashenvale
Level: 24-32
Limit: 10 hráčů
Mapa: http://www.atlasmod.com/Maps/BlackfathomDeeps.jpg
Ležící podél Zoramského pobřeží Ashenvalu, byli Blackfathom Depths (Černé hlubiny) nádherným chrámem zasvěceným měsíční bohyni nočních elfů, Eluně. Avšak Velké rozdělení (rozpad Kalimdoru po první invazi Legie) zničilo chrám - potopíc ho pod vlny Zastřeného moře (Veiled sea). Zde zůstal nedotčen - dokud, táhnoucí je svojí starodávnou silou - se neobjevili nagové a satyrové, aby odkryli jeho tajemství. Legendy říkají, že prastará bestie, Aku'mai, se usídlila uvnitř ruin chrámu. Aku'mai, oblíbený mazlíček pravěkých Starých bohů, se vždy krmila v této oblasti. Přitahováni její přítomností, se kult známý jako Twilight's Hammer přišel také slunit do přítomnosti zla Starých bohů.


Razorfen Kraul

Lokace: The Barrens
Level: 25-30
Limit: 10 hráčů
Mapa: http://www.atlasmod.com/Maps/RazorfenKraul.jpg
Před deseti tisíci lety - během Války prastarých, mocný polobůh Agamaggan vyšel, aby bojoval s Plamenou legií. Ačkoliv kolosální kanec padl v boji, jeho akce pomohla zachránit Azeroth od zničení. Za čas, na místech kam dopadla jeho krev, vyrašili ze země silné trny osázené šlahouny. Ostnatci (humanoidní prasata) - považováni za smrtelné potomky mocného boha, přišli obsadit tyto oblasti a udržet je posvátnými. Srdce těchto trnových kolonií bylo známo jako Razorfen. Velká část byla obsazena starou babiznou Charlgou Razorflank. Pod její vládou, šamani ostnatců dělají útoky jak na konkurenční kmeny, tak na vesnice Hordy. Někteří spekulují, že Charlga dokonce jednala s agenty Pohromy - spojujíc její nic netušící kmen s řadami Nemrtvých z nějakého zákeřného úmyslu.


Razorfen Downs

Lokace: The Barrens
Level: 33-40
Limit: 10 hráčů
Mapa: http://www.atlasmod.com/Maps/RazorfenDowns.jpg
Vytvořeno z těch samých mocných trnových úponků jako Razorfen Kraul, je Razorfen Downs starobylým hlavním městem rasy ostnatců. Rozlehlý trny osázený labyrint hostí opravdovou armádu loajálních ostnatců, stejně tak jako jejich nejvyšší kněze - kmen Smrtihlav (Death's Head). Nedávno však padl rýsující se stín na toto primitivní doupě. Agenti nemrtvé Pohromy - vedeni lichem Amnennarem Coldbringerem - převzali kontrolu nad rasou ostnatců a přeměnili trnové bludiště do bašty moci nemrtvých. Nyní ostnatci zoufale bojují, aby získali zpět své milované město, předtím než Amnennar rozšíří svojí moc napříč Barrensem.


Zul'Farrak

Lokace: Tanaris Desert
Level: 44-54
Limit: 10 hráčů
Mapa: http://www.atlasmod.com/Maps/ZulFarrak.jpg
Toto vyprahlé město je domovem písečných (sandfury) trolů, známých pro jejich krutost a temný okultismus. Trolí legendy vyprávějí o mocném meči, zvaném Sul'thraze Lasher, zbrani schopné zasívat strach a slabost i do toho nejhrozivějšího nepřítele. Kdysi dávno byla zbraň zlomena, ale říká se, že obě poloviny mohou být nalezeny za zdmi Zul'Farraku. Zprávy také říkají, že skupina žoldáků opustivší Gadzetan vstoupila do města a byla zde chycena. Jejich osud zůstává neznámý. Ale nejvíce znepokojující jsou tiché zvěsti o prastaré příšeře unitř posvátného jezírka uvnitř města - mocný polobůh, který se stane děsivou zkázou pro každého dobrodruha, když ho bláhově probudí.


Maraudon

Lokace: Desolace
Level: 46-55
Limit: 10 hráčů
Mapa: http://www.atlasmod.com/Maps/Maraudon.jpg
Chráněn krutými loupeživými kentaury (Maraudine centaur), je Maraudon jedním z nejposvátnějších míst v Desolace. Velký chrám/jeskyně je pohřebním místem Zaetara, jednoho z dvou nesmrtelných synů narozených polobohu Cenariovi. Legendy předpokládají, že Zaetar a princezna elementu země Theradras, zplodili nemanželskou rasu kentaurů. Říká se, že při jejich vzniku se kentauři obrátili proti svému otci a zabili ho. Někteří věří, že Theradras ve svém zármutku zachytila Zaetarovu duši uvnitř větrných jeskyní - používajíc její energii pro nějaký zlovolný účel. Podzemní tunely jsou obydleny zlými, dlouho mrtvými duchy Kentaur chánů stejně, jako Theradrasinými vlastními bouřlivými, elementárními služebníky.


Dire Maul

Lokace: Feralas
Level: 55-60
Limit: 5 hráčů
Mapy: http://www.atlasmod.com/Maps/DireMaulWest.jpg
           http://www.atlasmod.com/Maps/DireMaulNorth.jpg
           http://www.atlasmod.com/Maps/DireMaulEast.jpg
Postaveno před dvěma tisíci lety tajnou sektou čarodějů nočních elfů, sloužilo prastaré město Eldre'Thalas k ochraně nejcenějších tajemství královny Azshary. Ačkoliv bylo zničeno Velkým rozdělením (roztržení kontinentů), mnoho z obdivuhodného města zůstalo zachováno jako impozantní Dire Maul. Ruiny tří odlišných oblastí byli zaplaveny všemi druhy potvor - obzvláště duchy urozených, nečistými satyry a brutálními ogry. Pouze ta nejodvážnější družina dobrodruhů může vstoupit do města a postavit se starověkému zlo uzavřeném v prastarých kobkách.
Další mapy dungů nacházejících se v Kalimdoru: